Tábor pro ministranty

  

Zobrazit další fotky (9)

Ve dnech 3.–7. srpna 2015 ministranti z farnosti Sudice v doprovodu  našeho faráře Otce Jacka prožili svůj prázdninový tábor v polských Beskydech. Moderní ubytování a strava byly zajištěny v salesiánském poutním domě pro mládež ve Szczyrku. Každý den jsme začínali slavením mše svaté, kde jsme mohli naslouchat Božímu Slovu a přijmout v Eucharistii Ježíše, který nás doprovázel po celý den. V závěru dne jsme se dívali na film Ježíš a pak jsme diskutovali jaký On vlastně je. Ministrant má totiž sloužit Kristu a právě proto musí Mu neustále naslouchat a poznávat Ho.

A co jsme dělali během dne? Byli jsme každý den na super výletech. Byly to dva celodenní výlety na hory a pak pro změnu jeden den na venkovním koupališti. Jelikož žijeme v moderním 21. století, tak jsme se na horu vyvezli pokaždé jinou lanovkou. Šlapat několik hodin do velkého kopce není jen tak. Proto nám lanovka vždy ušetřila velký kus námahy. To co jsme spatřili na kopcích, bylo tak báječné, že to  ani nejde pořadně popsat. Tyhle nádherně panoramické  pohledy na okolní města a obce, řeky a jezera, krásná čistá příroda, čistý vzduch, stovky potkaných lidí a především my sami jsme na těch horách byli o pár kroků blíž do nebe…

Nemyslete si, že sestup z kopce je nějaká legrace. To rozhodně ne. Je potřeba pomalu a pozorně stavět na zem nohu, aby neuklouzla, jinak budete mít pěkně dodřené ruce a kolena. Tak jsme se mohli naučit tomu, na co se dnes trochu zapomíná, že člověk musí byt docela opatrný.

Po celý náš pobyt nechyběla radostná přátelská atmosféra a mnoho překvapení, jako na příklad super tobogány u bazénu anebo z ničeho nic bobová dráha uprostřed lesa, kterou jsme si urychlili sestup z obrovské hory. Mohli jsme si také prohlédnout moderní i staré centrum města Szczyrk i  Bielsko Biała, ochutnat polské nanuky a zmrzlinu a zkusit nová jídla, co se u nás nejí.

Jsme moc vděční za nové zážitky a za skvělou partu, se kterou jsme mohli prožít tento ministrantský tábor. Děkujeme všem, kteří to pro nás připravili a kteří to také s námi vydrželi. Ať žije Ježíš! Ať žijou ministranti! Ať žije mládí!

Fotogalerie